נשים מספרות: מפגשי עיבוד לידה

גישת לידה כמסע
עלמא: עיבוד לידה מרפא

״אני לא יודעת איך להתחיל. ואיך בכלל הכל התחיל, האם מהלידה הראשונה או השלישית? אני לא יודעת לומר בוודאות. אני לא יודעת איך להתחיל אבל יודעת איך זה צריך להסתיים. זה צריך להסתיים במפגש עיבוד לידה. כך תהליך הלידה מסתיים. לא בהוצאה של העובר והפיכתו ליילוד-תינוק וכו.. תהליך לידה שלא עובד לא עוכל/ נפרק /נרפא – לא נגמר.

מיד לאחר הלידה ידעתי שאצטרך עיבוד לידה. לא ידעתי שזה קיים, לא ידעתי לקרוא לזה בשם. אבל ידעתי שאני צריכה לעשות משהו עם החוויה הזו כי היא קשה לי. אני רוצה עוד ילדים. אני לא יודעת איך אתגבר על זה.
הלידה הייתה 'רגילה' והסתיימה בטוב ברוך השם. הילד בריא וגם אני. לי תהליך הלידה רק התחיל. ילד שלישי וברית בפאתי הקורונה סגרים בלי סוף ובעל חיוני. לא הצלחתי אפילו לחשוב על מה שעברתי. לא הצלחתי להבין ולספוג את החויה רק פחדתי ממנה. פחדתי לעבור אותה שוב.

אחרי שהכרתי את הדבר הזה שנקרא 'עיבוד לידה' התחבטתי בתוכי האם לתאם לי מפגש.
"למה אני צריכה את זה? זה כמו טיפול פסיכולוגי אני לא "לא בסדר" שאני צריכה טיפול. "אני בסדר וזה יעבור.
– לא אתיש בתיאור הקשיים שחוויתי עד למפגש עם דנית. אבל לא אוותר על מה שעברתי אחריו.
אחרי המפגש עברו כמה שעות.. והגיע הערב. שקט. כולם ישנים. ופתאום אני שמה לב.. משהו בי נפרק. משהו בי השתחרר. הרגשתי שהיה בי משהו עצור שלא יכולתי להוציא כי 'אני חזקה'!
עד השלב שלא יכולתי יותר להשאיר.
דנית עזרה לי לפתוח את הכל לפרוק את המשאית כדי לפנות מקום לציוד חדש להיכנס.
אחרי המפגש הרגשתי שאני יכולה לנשום. הרגשתי שאני יכולה לישון. הרגשתי שמשהו בי שונה. וטוב לי.
כמו שידוע שכל אישה עוברת דיכאון אחרי לידה (ברמה כזו או אחרת) בעיני כל אישה זקוקה לעיבוד לידה.
בטח ובטח כשזו לא הראשונה.
בעזרת השם ובלי נדר ניפגש לאחר הלידה הבאה.
אמא, תעבדי כדי שלא תאבדי.
״את אמא, את אישה, ויש חיים סביבך. תרשי לעצמך ללכת לעיבוד.

~ שני

״הערב נזכרתי פתאום בלידה, במסע שעברתי איתך ודרכך. בעיבוד הלידה של מעין לפני חמש שנים ובהכנה ללידה של נור לפני שנה. הרגשתי שאחרי לידה מאד קשה, המפגש איתך השיב לי חלק מעצמי.
המילים והתחושות שהיה להן מקום, שקיבלו הכרה ותוקף.
הסיפור שלי היה עטוף בנוכחות חמה ומבט חומל שלך.
הייתה שם ידיעה וחוויה מחדש של הכאב, של פצעים שעוד לא התאחו בגוף ובנפש, שכל כך חיכו למגע המרפא שאת מנכיחה במפגש.
פתאום כאבים עמוקים קיבלו שם ומקום, קרעים של הגוף והלב הפכו לחלק מסיפור שיש בו גדילה ומשמעות. תודה על זה..
מקווה שתמשיכי להאיר, לרפא, להושיט יד, באופן המיוחד של מי שאת.
~רחל

״הגעתי לעיבוד לידה אצל דנית אחרי שתי לידות שהשנייה הייתה עבורי טראומטית ביותר ולאחר שעברה כמעט שנה וחצי והרגשתי שכל חוויית הלידה והאירועים שסבבו אותה לא פתורים עבורי.
רציתי לנסות ולהגיע רגועה ושליוה יותר ללידה הבאה ולנסות להבין למה לידה שהסתיימה בסופו של דבר באמא ותינוק בריאים לא מספיקה לי בשביל להיות רגועה ושלימה.
בפגישה עם דנית, עלו כל מיני דברים שבכלל לא שמתי לב אליהם ובוודאי שלא יכולתי לחשוב שהם אלו שעומדים בבסיס מה שמלווה אותי וגורם לי כל כך לחשוש. הפגישה הזו פתחה לי דלת להתבוננות פנימית עמוקה יותר, להבנה טובה יותר של עצמי ולקבלה יותר שלמה של הסיטואציה והלידה עצמה כפי שהתרחשה.
אני ממליצה בחום לכל מי שמרגישה שיש משהו לא פתור אצלה לנסות ולבצע עיבוד לידה. באמת שבלי זה הייתי כרגע במקום אחר והרבה פחות טוב״.
~יוני

״עברתי עיבוד לידה עם דנית שנתיים לאחר הלידה״ הראשונה שלי.
הגעתי מתוך תחושה שלאחר אירוע ככ משמעותי בחיי אני חייבת לעבד את החוויה המשמחת והלא פשוטה הזו שעברתי.
קיבלתי הזדהות והרגשה שמישהי באמת מבינה מה חוויתי ללא שיפוטיות, שיקוף של המציאות כפי שהייתה ותחושת הקלה לאחר המפגש.
ממליצה בחום לכל אישה להגיע לעיבוד לידה , לדבר על הדברים, לשתף את הקשיים וההצלחות ולצאת מחוזקת וגאה בתהליך הזה שנקרא להפוך לאמא תודה רבה״
~מעיין

״לידה היא חוויה מדהימה, חוויה משנת חיים. עם כל ההתרגשות והשמחה הגוף והנפש עוברים טלטלה קשה. אני עברתי מה שמכונה לידה טראומטית, וכחלק מתהליך השיקום לאחר הלידה .הומלץ לי ללכת לעיבוד לידה. הגעתי לדנית המדהימה
לא כל כך הבנתי מה אפשר להספיק בשעה וחצי של מפגש, וכמה זמן כבר יש לעבד את כל החוויה ואת פרטי הלידה. עם התקדמות המפגש הבנתי שהמטרה היא בעצם לשנות את התפיסה, לשחרר את המקום של השליטה או אשליית השליטה ולהבין שהדברים קרו בדיוק כמו שהם היו צריכים לקרות. לשחרר את תחושת האשמה או התחושה שאם הייתי פועלת או לא פועלת אחרת הייתי מגיעה לתוצאות שונות.
הרגשתי שאני יוצאת מהמפגש ומורידה מעל הכתפיים שק כבד של אשמה וביקורת עצמית.
הרגשתי שהמפגש מאפשר לי להיות אמא טובה יותר, אמא סלחנית לעצמי, אולי אפילו קצת פחות חרדתית מהמקום שאני עושה את הכי טוב שאני יכולה ויש דברים שהם פשוט לא בשליטתינו.
״מדהים מה שאפשר לחולל בשעה וחצי של מפגש.
~א.

״בשני מפגשי עיבוד לידה עם דנית אני מרגישה שהצלחנו לגעת ברגעים ומקומות שהיו סגורים ועלומים עבורי. נדהמתי לגלות עד כמה רגעי לידה אלו נחרטו בי, קשורים אלי, וממשיכים להדהד גם היום. הכניסה לתוך אותם רגעים, הפירוק שלהם וההתבוננות בהם, היוו עבורי חוויה מרפאת ומעצימה. אני מצליחה לראות אותם היום בעיניים אחרות, להבין אותם ולקבל את המקום בו הייתי. עכשיו לפני הלידה הקרבה אני מרגישה שסיפור הלידה הקודמת נסגר, אני באה מוכנה יותר, פתוחה וסלחנית. אני רוצה להודות על מפגש שאיפשר לכל אותן רגשות ותחושות שלא תמיד באות לידי ביטוי לצוף ולעלות, ועל היכולת לראות דרכן את מה שיש להן ללמד אותנו. הרבה תודה על זמן יקר זה"
~תמר

%d בלוגרים אהבו את זה: