נשים מספרות: מפגשי עיבוד לידה

גישת לידה כמסע
עלמא: עיבוד לידה מרפא

״אחרי הלידה השניה שלי שהיתה מלאה בציפיות, בעקבות לידה ראשונה מדהימה, לא הצלחתי להיזכר בלידה בלי לפרוץ בבכי כל פעם. מהר מאוד הבנתי שאני חייבת להגיע לעיבוד לידה.
נפגשתי עם דנית לסשן אחד! הסשן הזה היה מה שהפריד אותי בין הבכי היומיומי לבין זכרון מתוק ואהבה עצומה לתינוקת שלי. אני כל כך, כל כך, ממליצה לכל אישה אחרי לידה לעבור עיבוד לידה.
לפעמים יש פינות שלא סגורות בתת המודע וזה עלול 'לעכב' אותנו רגשית.
אני כל כך שמחה עם ההחלטה שלי, מודה כל יום בלב לדנית, ומאוהבת בנסיכה שלי ובלידה שלנו״
~יהודית

״אני לא יודעת איך להתחיל. ואיך בכלל הכל התחיל, האם מהלידה הראשונה או השלישית? אני לא יודעת לומר בוודאות. אני לא יודעת איך להתחיל אבל יודעת איך זה צריך להסתיים. זה צריך להסתיים במפגש עיבוד לידה. כך תהליך הלידה מסתיים. לא בהוצאה של העובר והפיכתו ליילוד-תינוק וכו.. תהליך לידה שלא עובד לא עוכל/ נפרק /נרפא – לא נגמר.

מיד לאחר הלידה ידעתי שאצטרך עיבוד לידה. לא ידעתי שזה קיים, לא ידעתי לקרוא לזה בשם. אבל ידעתי שאני צריכה לעשות משהו עם החוויה הזו כי היא קשה לי. אני רוצה עוד ילדים. אני לא יודעת איך אתגבר על זה.
הלידה הייתה 'רגילה' והסתיימה בטוב ברוך השם. הילד בריא וגם אני. לי תהליך הלידה רק התחיל. ילד שלישי וברית בפאתי הקורונה סגרים בלי סוף ובעל חיוני. לא הצלחתי אפילו לחשוב על מה שעברתי. לא הצלחתי להבין ולספוג את החויה רק פחדתי ממנה. פחדתי לעבור אותה שוב.

אחרי שהכרתי את הדבר הזה שנקרא 'עיבוד לידה' התחבטתי בתוכי האם לתאם לי מפגש..
"למה אני צריכה את זה? זה כמו טיפול פסיכולוגי אני לא "לא בסדר" שאני צריכה טיפול. "אני בסדר וזה יעבור.
– לא אתיש בתיאור הקשיים שחוויתי עד למפגש עם דנית. אבל לא אוותר על מה שעברתי אחריו.
אחרי המפגש עברו כמה שעות.. והגיע הערב. שקט. כולם ישנים. ופתאום אני שמה לב.. משהו בי נפרק. משהו בי השתחרר. הרגשתי שהיה בי משהו עצור שלא יכולתי להוציא כי 'אני חזקה'!
עד השלב שלא יכולתי יותר להשאיר.
דנית עזרה לי לפתוח את הכל לפרוק את המשאית כדי לפנות מקום לציוד חדש להיכנס.
אחרי המפגש הרגשתי שאני יכולה לנשום. הרגשתי שאני יכולה לישון. הרגשתי שמשהו בי שונה. וטוב לי.
כמו שידוע שכל אישה עוברת דיכאון אחרי לידה (ברמה כזו או אחרת) בעיני כל אישה זקוקה לעיבוד לידה.
בטח ובטח כשזו לא הראשונה.
בעזרת השם ובלי נדר ניפגש לאחר הילדה הבאה.
אמא, תעבדי כדי שלא תאבדי.
״את אמא, את אישה, ויש חיים סביבך. תרשי לעצמך ללכת לעיבוד.

.#לכי_לעיבוד
~שני מלכא

״אביה יקרה, נפגשנו יותר מ4 שנים אחרי הלידה האחרונה.
לידה שהייתה מאוד טראומטית בשבילי.
בשנים שעברו עשיתי עיבוד עם עצמי וחשבתי מה כבר תצליחי לחדש לי במפגש של שעה וחצי?
4 שנים שאני סוחבת את הלידה הזאת ומה כבר ישתנה עכשיו? ובכלל, מה שהיה- היה. אני יכולה לשנות ללידות הבאות אבל את העבר אני לא יכולה לשנות.
אבל את הצעת, והחלטתי לנסות כי מה כבר יש לי להפסיד. אז מה היה ככ מדהים ושווה כל רגע (וגם כל שקל)?
הצלחת תוך כדי הדיבור והשאלות המכוונות לגרום לי לספר לעצמי סיפור לידה אחר, הפוך לחלוטין ממה שסיפרתי לעצמי. זה לא היה קסם, זה היה עבודה אישית קשה ואת היית שם איתי כדי להציף דברים שלא חשבתי עליהם לפני כן. תודה על ההבנה מה נכון לשאול ומתי, הדיוק הזה שלך הביא אותי לתובנה אחרת שלא הייתי מסוגלת לראות לפני כן ולא חשבתי שהיא בכלל קיימת״.

״הגעתי לעיבוד לידה אצל דנית אחרי שתי לידות שהשנייה הייתה עבורי טראומטית ביותר ולאחר שעברה כמעט שנה וחצי והרגשתי שכל חוויית הלידה והאירועים שסבבו אותה לא פתורים עבורי.
רציתי לנסות ולהגיע רגועה ושליוה יותר ללידה הבאה ולנסות להבין למה לידה שהסתיימה בסופו של דבר באמא ותינוק בריאים לא מספיקה לי בשביל להיות רגועה ושלימה.
בפגישה עם דנית, עלו כל מיני דברים שבכלל לא שמתי לב אליהם ובוודאי שלא יכולתי לחשוב שהם אלו שעומדים בבסיס מה שמלווה אותי וגורם לי כל כך לחשוש. הפגישה הזו פתחה לי דלת להתבוננות פנימית עמוקה יותר, להבנה טובה יותר של עצמי ולקבלה יותר שלמה של הסיטואציה והלידה עצמה כפי שהתרחשה.
אני ממליצה בחום לכל מי שמרגישה שיש משהו לא פתור אצלה לנסות ולבצע עיבוד לידה. באמת שבלי זה הייתי כרגע במקום אחר והרבה פחות טוב״.
~יוני

״לעיבוד הלידה אצל דנית הגעתי אחרי לידה שנחרטה אצלי כחוויה שאני לא רוצה לזכור, וידעתי שאצטרך לעבור משהו כדי להיפטר מהתחושות הקשות שעלו בי בכל פעם שאפילו העלו לידי סיפורי לידות.
הגעתי מעט סקפטית אחרי שעייפתי מלספר את סיפור הלידה שלי בפעם המי יודע כמה, אבל אחרי כשעה וחצי יצאתי בהרגשה שחלק מהמשקל שסחבתי איתי מאז הלידה קצת ירד. לא יודעת להסביר את זה, אבל משהו בי השתחרר. זה לא ששכחתי מה שהיה או שאין בי חרדות לקראת לידה עתידית, אבל הענן השחור שרבץ מעליי מאז ״החוויה ״הלא פשוטה ההיא בחדר הלידה נעלם ואני מרגישה שהיום אני חיה בשלום עם החוויה שלי.

~אנה

״הערב נזכרתי פתאום בלידה, במסע שעברתי איתך ודרכך. בעיבוד הלידה של מעין לפני חמש שנים ובהכנה ללידה של נור לפני שנה. הרגשתי שאחרי לידה מאד קשה, המפגש איתך השיב לי חלק מעצמי.
המילים והתחושות שהיה להן מקום, שקיבלו הכרה ותוקף.
הסיפור שלי היה עטוף בנוכחות חמה ומבט חומל שלך.
הייתה שם ידיעה וחוויה מחדש של הכאב, של פצעים שעוד לא התאחו בגוף ובנפש, שכל כך חיכו למגע המרפא שאת מנכיחה במפגש.
פתאום כאבים עמוקים קיבלו שם ומקום, קרעים של הגוף והלב הפכו לחלק מסיפור שיש בו גדילה ומשמעות. תודה על זה..
מקווה שתמשיכי להאיר, לרפא, להושיט יד, באופן המיוחד של מי שאת.
~רחל

״הלידה הראשונה שלי היתה קשה.. ונשארה חרוטה במחשבות שלי יום יום שנים. ואז נכנסתי להריון שוב. והרגשתי שאני בעיקר מפחדת מהלידה בגלל מה שקרה.
חברה המליצה לי ללכת לעיבוד לידה אצל דנית ממרכז ׳פרפרים בבטן׳. ההחלטה הכי טובה שקיבלתי במהלך ההריון. בפגישה עם דנית, עברנו בעזרת דמיון חזותי על הלידה ומה שקרה בה.
היא נתנה לי לספר את הסיפור שלי, לחלוק את הרגעים הכי קשים, את תחושת האשמה, והתסכול, וחוסר השליטה, והאובדן. ואז, היא עזרה לי להבין שזו לא היתה אשמתי, ועזרה לי לחשוב על הדברים שאני צריכה לקראת הלידה השנייה. יחד דיברנו על מה להגיד למלווים שלי, ולצוות הרפואי, ואיך. יחד הבנו שבלידה הראשונה נאלמתי דום מול ההתנהגויות של הרופא, וחשבנו איך לעשות שזה לא יקרה שוב.
בזכות המפגש עם דנית הגעתי ללידה השנייה עם קול. כשהציעו לי הצעות, שאלתי שאלות. המפגש עם דנית נתן לי את הכוח והכלים להיות נוכחת בסיטואציה. אני ממליצה לכל מי שעברה חוויה שהיא לא שלמה איתה בלידה, או לכל מי שחוששת מלידה, ללכת לעיבוד לידה. הפרספקטיבה החיצונית על סיפור הלידה, ״ האמפתיה, הכלים, זה שווה המון ומשנה מציאות״.
~עידית

״אתחיל בתודה דנית על זה שאני מרגישה בנוח לרצות לכתוב לך ואמשיך בתודה על זה שהמפגש שינה את חיי. ממש ככה.
במשך השבועיים שעברו ניסיתי להבין מה שונה חן של אחרי המפגש ולא ידעתי לשים אצבע על נקודה מסויימת, אני כן יודעת להגיד שמשהו בי השתחרר.
העצב והפחד שהיו בי, כאילו אני מחכה להם בכל יום שיגיעו, והם לא מגיעים. כל החששות הפחדים שהציפו בי עצב שלקח מקום גדול בחיי היום יום שלי פשוט נעלמו.
ידעת לכוון אותי בצורה המדוייקת ביותר לנקודת .הקושי שלי מחווית הלידה ולקבל אותה
יש לי עוד המון דברים לא פתורים מהלידה אבל מאז המפגש מרגיש לי שזה פחות רלוונטי. צריך להתרכז בכאן ועכשיו ואני מגיעה להרגשה הזאת ממקום ממש שלם, וזה בזכותך
תודה רבה לך על הכל, מאחלת לך להגיע ללב של עוד ועוד בנות״.
~חן

עברתי עיבוד לידה עם דנית שנתיים לאחר הלידה״ הראשונה שלי.
הגעתי מתוך תחושה שלאחר אירוע ככ משמעותי בחיי אני חייבת לעבד את החוויה המשמחת והלא פשוטה הזו שעברתי.
קיבלתי הזדהות והרגשה שמישהי באמת מבינה מה חוויתי ללא שיפוטיות, שיקוף של המציאות כפי שהייתה ותחושת הקלה לאחר המפגש.
ממליצה בחום לכל אישה להגיע לעיבוד לידה , לדבר על הדברים, לשתף את הקשיים וההצלחות ולצאת מחוזקת וגאה בתהליך הזה שנקרא להפוך לאמא תודה רבה״
~מעיין

״לידה היא חוויה מדהימה, חוויה משנת חיים. עם כל ההתרגשות והשמחה הגוף והנפש עוברים טלטלה קשה
אני עברתי מה שמכונה לידה טראומטית. לחיצות חזקות כשקיסרי מאיים מעל הראש ולבסוף סיום לידה עם קרעים עמוקים.
כחלק מתהליך השיקום לאחר הלידה הומלץ לי ללכת לעיבוד לידה. הגעתי לדנית המדהימה.
לא כל כך הבנתי מה אפשר להספיק בשעה וחצי של מפגש וכמה זמן כבר יש לעבד את כל החוויה ואת פרטי הלידה. עם התקדמות המפגש הבנתי שהמטרה היא בעצם לשנות את התפיסה, לשחרר את המקום של השליטה או אשליית השליטה ולהבין שהדברים קרו בדיוק כמו שהם היו צריכים לקרות. לשחרר את תחושת האשמה או התחושה שאם הייתי פועלת או לא פועלת אחרת הייתי מגיעה לתוצאות שונות.
הרגשתי שאני יוצאת מהמפגש ומורידה מעל הכתפיים שק כבד של אשמה וביקורת עצמית.
הרגשתי שהמפגש מאפשר לי להיות אמא טובה יותר, אמא סלחנית לעצמי, אולי אפילו קצת פחות חרדתית מהמקום שאני עושה את הכי טוב שאני יכולה ויש דברים שהם פשוט לא בשליטתינו.
״מדהים מה שאפשר לחולל בשעה וחצי של מפגש.
~א.

"אני מודה על זה שעשיתי עיבוד לידה. עיבוד הלידה עם דנית המשיך איתי זמן רב אחרי, עד שהדברים שקעו והגעתי למצב של השלמה עם הלידה שחוויתי.
זה עזר לי לתווך בין איך שתפסתי את הדברים שקרו לי במהלך הלידה לבין מה שקרה בפועל – בעיקר דברים שהמיילדות ושאר הצוות במחלקת יולדות לא טרחו לפרט, ואני בעיצומה של הלידה גם התקשתי לבקש הסברים. בעקבות ההסתכלות מנקודת מבט מקצועית על הלידה שלי, הצלחתי לשחרר הרבה כעסים, פחדים וקונספציות שהייתי שרויה בהן ולבוא מוכנה יותר ללידה השניה שלי״.
~אפרת

״הי דנית, תודה לך… הבנתי בעזרתך שסיפור הלידה שלי הוא באיזשהו מקום ״סיפור חיי״, כלומר, העניינים שלי, שאיתם אני מתעסקת ומתמודדת ביומיום, הם אלו שגם היו בלידה דומיננטיים. למשל, המקום של להיות מובנת בעיני אנשים וש״יראו אותי״, זו חוויה שלי בחיים וגם ליווה אותי בלידה. מקור האכזבה והתיסכול. (מקווה שמובנת)
ואולי הדבר הכי חשוב, ההוכחה לכך שהמפגש איתך, אפילו החד פעמי, היה משמעותי מאוד עבורי, הוא שאני בהריון שוב. וזו היתה הפעם הראשונה שדיברתי אחרת על הלידה, מה שהיה שווה ונחוץ עבורי.
יצאתי מהמפגש איתך עם הרבה לחשוב עליו. הרגשתי שאני מאוד מובנת, נתת תוקף וחשיבות לדבריי, היית מכילה ומתבוננת״.
~הדס

״בשני מפגשי עיבוד לידה עם דנית אני מרגישה שהצלחנו לגעת ברגעים ומקומות שהיו סגורים ועלומים עבורי. נדהמתי לגלות עד כמה רגעי לידה אלו נחרטו בי, קשורים אלי, וממשיכים להדהד גם היום. הכניסה לתוך אותם רגעים, הפירוק שלהם וההתבוננות בהם, היוו עבורי חוויה מרפאת ומעצימה. אני מצליחה לראות אותם היום בעיניים אחרות, להבין אותם ולקבל את המקום בו הייתי. עכשיו לפני הלידה הקרבה אני מרגישה שסיפור הלידה הקודמת נסגר, אני באה מוכנה יותר, פתוחה וסלחנית. אני רוצה להודות על מפגש שאיפשר לכל אותן רגשות ותחושות שלא תמיד באות לידי ביטוי לצוף ולעלות, ועל היכולת לראות דרכן את מה שיש להן ללמד אותנו. הרבה תודה על זמן יקר זה"
~תמר

%d בלוגרים אהבו את זה: